wyszukaj

zamknij

WPISZ NAZWĘ JEZIORA KTÓREGO SZUKASZ

22 czerwca 2022

TOP 10 Najlepszych miejsc do nurkowania w Polsce

Sport i pasja jakim jest nurkowanie, większość osób kojarzy sobie z wyjazdami urlopowymi do miejsc gdzie jedną z głównych atrakcji jest podziwianie raf koralowych, podglądanie życia egzotycznych organizmów czy zatopionych wraków. To rzeczywiście doskonała forma zetknięcia się z podwodnym światem i na pewno na długo zostaje w pamięci.

 

Wyjazdy urlopowe to niestety ograniczona czasowo forma wypoczynku. Jednak nie trzeba daleko wyjeżdżać! W Polsce również jest wiele ciekawych miejsc do nurkowania. Ci których zafascynował podwodny świat mogą doskonale podziwiać jego uroki również w naszym kraju a nawet w rejonie swojego zamieszkania.

 

 

Wiele osób po podstawowym kursie, nurkuje tylko w swojej okolicy czy bazie macierzystej w której się szkolili, nie znając innych miejsc gdzie można się zanurzyć. A jest ich wiele i często są bardzo interesujące. Mamy morze, zatokę, jeziora, rzeki oraz sztuczne zbiorniki wodne w których można nurkować. W Polsce jest około 7000 jezior o powierzchni większej niż 1 hektar co daje naprawdę duże możliwość do nurkowania. Od tego narodził się pomysł stworzenia portalu zanurzsie.pl skierowanego do tej właśnie grupy miłośników kontaktu z wodą, którzy chcieli by nurkować na co dzień w naszych akwenach.

 

Chcemy zachęcić osoby zaczynające dopiero swoją podwodną przygodę ale i doświadczonych nurków do poznawania naprawdę pięknych i ciekawych miejsc doskonałych do realizacji swojego hobby, położonych w naszym kraju. Portal tworzony jest przez nurków dla nurków. Ideą portalu jest to, aby każdy mógł dodać na naszą mapę interesujące miejsce do nurkowania i pochwalić się nowo odkrytym zbiornikiem w którym warto się zanurzyć. Osoby nurkujące wiedzą, że właściwie w każdym z jezior jest coś zatopione, czasem bardziej interesujące a nieraz mniej.

 

 

W Polsce znajdują się miejsca kultowe, o których wszyscy wiedzą. Należy do nich Hańcza, czy niedawno zamknięty Zakrzówek. Może właśnie to dobry czas na poszukanie innych, nowych i równie ciekawych miejsc w różnych rejonach Polski, w które można się „zagłębić”.

 

Poniżej chciałbym przedstawić kilka interesujących miejsc do nurkowania, prezentowanych na naszej internetowej stronie, znajdujących się na terenie naszego kraju. Nie zawsze są to zbiorniki bardzo głębokie, lecz zapewne warte poznania. Więcej informacji o tych miejscach można znaleźć na mapie portalu zanurzsie.pl.

 

Top 10 najlepszych miejsc do nurkowania w Polsce!

 

  • Jezioro Piłakno, 57m głębokości (warmińsko-mazurskie) - Zobacz

  • Jezioro Świętajno/Narty, 29m głębokości (warmińsko-mazurskie) - Zobacz

  • Jezioro Płotki, 24m głębokości (wielkopolskie) - Zobacz

  • Jezioro Staw, 12m głębokości (podlaskie) - Zobacz

  • Jezioro Kłodno, 42m głębokości (pomorskie) - Zobacz

  • Wyrobisko w Jaworznie – Koparki, 18m głębokości (śląskie) - Zobacz

  • Wyrobisko Honoratka, 46m głębokości (wielkopolskie) - Zobacz

  • Wyrobisko Piechcin, 24m głębokości (kujawsko-pomorskie) - Zobacz

  • Jezioro Wukśniki, 68m głębokości (warmińsko-mazurskie) - Zobacz

  • Torpedownia w Babich Dołach, 12m głębokości (pomorskie) - Zobacz

 

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że to tylko okruszek tego o czym należało by wspomnieć. Dlatego właśnie zachęcamy do wejścia na nasz portal i do wspólnego tworzenia mapy z której skorzystają inne osoby poszukujące nowych miejsc na swoje nurkowe wyjazdy. Nurkujmy i dajmy nurkować innym!

 

 

DM Wojciech Rolczyński

Redaktor portalu ZANURZSIE.PL

 

SZKOLENIA

GDZIE NURKOWAĆ?

SKLEP NURKOWY

Zobacz również:

POWRÓT DO LISTY WYDARZEŃ

nurkowanie w Polsce - Zanurzsie.pl