nurkowanie w Polsce - Zanurzsie.pl
nurkowanie w Polsce - Zanurzsie.pl

Zobacz również:

SKLEP NURKOWY

GDZIE NURKOWAĆ?

SZKOLENIA

Inne galerie

OPIS:

 

Nurkowisko to teren po starej kopalni odkrywkowej. Zjazd do centrum jest dość stromy. Pod wodą niewiele roślinności, ale za to duża ilość okoni. Do ciekawszych elementów można zaliczyć niewielki statek na 10m, oraz w 2018 roku zatopiony śmigłowiec na 18m. Woda przejrzysta praktycznie cały rok. Zbiornik zalewany był od połowy 2001 roku przede wszystkim poprzez samoczynny dopływ z górotworu oraz nieco później zasilany dodatkowo wodami pochodzącymi z odwodnienia kopalni. Na miejscu do dyspozycji mamy trzy podwodne tory: Tor Główny, Podwodny Las oraz Ścianki. Na miejscu znajduje się baza nurkowa wraz z zapleczem.Baza to parking, biuro, sprężarkownia oraz wc. Przy samym lustrze wody znajdują się wiaty oraz ławki do szykowania i ubierania sprzętu.

 

Na miejscu jest możliwość ładowanie butli powietrzem, wypożyczanie sprzętu nurkowego, toaleta oraz przebieralnia. Godziny otwarcia i możliwość ładowania butli warto wcześniej sprawdzić. Telefon do bazy nurkowej: 535 998 661, 502 138 403

 

DOJAZD:

 

Baza znajduje się w miejscowości Honoratka, ma bezpośredni dojazd z drogi krajowej nr.25 prowadzącej z Kalisza do Bydgoszczy. Na trasie między Koninem a Ślesinem, w miejscowości Honoratka na skrzyżowaniu skręcamy w drogę prowadzącą do pobliskiego zakładu Wienerberger, (jadąc od Konina skręcamy w lewo, jadąc od Ślesina skręcamy w prawo) mijamy miejscowość Honoratkę, w miejscowości Władysławowo skręcamy w prawo i dalej droga asfaltowa prowadzi prosto do naszej bazy. Droga jest oznakowana czytelnymi tablicami.

 

 

SZKOŁY NURKOWANIA W OKOLICY:

 

 

DIVE ENERGY

 

 

DIVING & SUPPORT

 

Miejsce dodane przez: Pawła Baum

 

POŁOŻENIE:

 

Kraj - Polska

Województwo - Wielkopolskie

Powiat - koniński

Gmina - Ślesin

Miejscowość - Honoratka

GPS - 52.343264, 18.274202

 

LINK Z DOJAZDEM

 

ZBIORNIK:

 

Głębokość -  52 m

Powierzchnia -  309 ha

Lustro -  54 m n.p.m

Rodzaj - Kopalnia

Wejście - od strony Bazy Nurkowej

 

Pobierz Plan Ratunkowy nurkowiska

 

OKOLICA:

 

Nocleg w okolicy - 

Posiłek w okolicy - 

Centrum nurkowe - DIVE ENERGYDIVING & SUPPORT

Nabijanie butli - DIVE ENERGYDIVING & SUPPORT

Atrakcje - 

 

30 grudnia 2018

Kopalnia Honoratka

WPISZ NAZWĘ JEZIORA KTÓREGO SZUKASZ

zamknij

 wyszukaj