nurkowanie w Polsce - Zanurzsie.pl
nurkowanie w Polsce - Zanurzsie.pl

Zobacz również:

SKLEP NURKOWY

GDZIE NURKOWAĆ?

SZKOLENIA

Inne galerie

OPIS:

 

opis net

https://www.nurkomania.pl/nurkowisko_zalew_machow_kolo_tarnobrzega.htm

sa tam zdjecia

 

 

Machów - dzielnica Tarnobrzega. Na terenie Machowa znajdują się największe na świecie złoża siarki, eksploatowane metodą odkrywkową.

 

Część wyrobiska kopalnianego zalano wodą - w 2010 roku zakończono napełnianie, tworząc sztuczny zbiornik wodny - Zalew Machowski o powierzchni 455 ha (4,55 km²) i maksymalnej głębokości 41m.

Na Podkarpaciu, oprócz Soliny, nie ma drugiego takiego zbiornika wodnego. Zalew, mimo że jest pięciokrotnie mniejszy od bieszczadzkiego jeziora, to i tak robi ogromne wrażenie.

Niebezpieczeństwa

.....

Właściciel

Kopalnia Siarki "Machów" S.A.

Inne uwagi

Na razie akwen dostępny tylko w okresie letnim. W pozostałych okresach należy uzyskać zgodę Właściciela wysyłając pismo z prośbą o zgodę na nurkowanie tel. 15/823-69-48 wew. 15 (sekretariat)

...

Nam udało sie zanurkować w Zalewie Machów w dniu 23.10.2011, była to chłodna październikowa niedziela. Słońca było za chmurami, temperatura powietrza około 7C. Woda o temperaturze 14C do termokliny, czyli do 12m, widoczność w przedziale 0-12m 6-8m - bardzo dobra, co mam nadzieje widać na zdjęciach, poniżej termokliny, tragedia - 0,5m. Osiągnięta głębokość to16m. Do wody wchodzimy przy pomoście na wprost wjazdu, w stronę głębokiej wody płyniemy po drodze z płyt. Roślinność jest do głębokości około 4m, niestety ryb praktycznie nie było.

 

 

tu tez info i zdzjeci

http://www.aquamaster.pl/nurkowiska/podkarpackie.html

POŁOŻENIE:

 

Kraj - Polska

Województwo - 

Powiat - 

Gmina - 

Miejscowość - 

GPS - 

 

LINK Z DOJAZDEM

 

ZBIORNIK:

 

Głębokość - 42m

Powierzchnia - ha

Klasa wody - 

Lustro - m n.p.m

Rodzaj - 

Wejście - 

 

OKOLICA:

 

Nocleg w okolicy - 

Posiłek w okolicy - 

Centrum nurkowe - 

Nabijanie butli - 

Atrakcje - 

 

14 października 2020

Zalew Machów