wyszukaj

zamknij

WPISZ NAZWĘ JEZIORA KTÓREGO SZUKASZ

Zalew Bagry

19 kwietnia 2021

POŁOŻENIE:

 

Kraj - Polska

Województwo - Małopolska

Miejscowość - Kraków

GPS - 50.032744, 19.990808

 

LINK Z DOJAZDEM

 

ZBIORNIK:

 

Głębokość -  10m

Powierzchnia -  31,4ha

Lustro -  193m n.p.m

Rodzaj - Zbiornik antropogeniczny

Wejście - przystań AZS Bagry

 

Pobierz Plan Ratunkowy nurkowiska

 

OKOLICA:

 

Nocleg w okolicy - 

Posiłek w okolicy - 

Centrum nurkowe - 

Nabijanie butli - 

Atrakcje - Zatopione obiekty pod wodą

 

 

 

OPIS:

 

Akwen to stara żwirownia, na której dnie znajdują się dość dużo atrakcji. Zbiornik znajduje się pomiędzy ul. Lipską a ul. Wielicką, na terenie Płaszowa, w Dzielnicy XIII Podgórze. Jest jednym z większych zbiorników wodnych w granicach Krakowa.
W akwenie rozmieszczone są małe wraki łodzi, żaglówek, samochód, duża barka rzeczna o długości 26 metrów, platforma szkoleniową na 5 metrach i zbudowane korytarze do treningu wrakowo-jaskiniowego. Barka jest w odległości około 600 metrów od bazy. Część eksponatów jest oporęczowana. Wszystko to na głębokości nieprzekraczającej 8 metrów.

 

Dostępna jest Baza Nurkowa ze sprężarką i zapleczem na przystani AZS Bagry wspomagana przez klub płetwonurków 5 Fal Kraków. Ogrzewana szatnia, prysznice i zaplecze kuchenne. Wstęp na przystań jest darmowy, aczkolwiek symboliczne wpłaty na poczet przystani AZS Bagry są mile widziane. Do dyspozycji również jest siłownia w Ośrodku żeglarskim Horn. Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu do nurkowania oraz udostępnienia pomieszczenia na prowadzenie wykładów szkoleniowych.

 

Widoczność w zimie to około 10 m. W lecie 1 do 2 metrów. Dużo ryb i zwierzątek wodnych. W zbiorniku możemy spotkać: okonia, sandacza, szczupaka, a nawet węgorza.

 

 

Nurkowisko dodane przez Radosława Jurkowskiego

 

Inne galerie

SZKOLENIA

GDZIE NURKOWAĆ?

SKLEP NURKOWY

Zobacz również:

nurkowanie w Polsce - Zanurzsie.pl