wyszukaj

zamknij

WPISZ NAZWĘ JEZIORA KTÓREGO SZUKASZ

15 września 2021

Sprzątanie Bałtyku z fundacją MARE - molo w Gdańsku Brzeźnie

18 września odbędzie się akcja sprzątania świata razem z fundacją MARE. Impreza ma być z pompą - wszystko z słusznym celu! Jeśli dysponujesz wolnym przedpołudniem proszę poświęć go na, dobry uczynek i przy okazji jedyną w swoim rodzaju szansę na nurkowania przy molo w Brzeźnie. Transport i wszelka logistyka z dotarciem do celu i przygotowaniem miejsca gdzie rozłożysz swój sprzęt jest po stronie organizatora. Ty masz jedynie uśmiechać się do kamer których pewnie tego dnia będzie dość dużo, wyciągnąć pełną siatkę śmieci i zrobić nura.

 

Czy wiesz, że do mórz i oceanów każdej minuty trafia równowartość ciężarówki pełnej plastikowych odpadów? Tylko 1% śmieci morskich znajduje się na powierzchni wody, 5% trafia na plaże, a aż 94% wszystkich śmieci spada na dno. Dlatego zapraszamy wszystkich nurków do udziału w akcji Bałtyk #BezPlastiku - wspólnie posprzątajmy bałtyckie dno i sprawdźmy, jakie śmieci są głównym źródłem problemu.

 

 

 

 

Będąc na plaży, nie potrzebujemy specjalistycznego sprzętu, żeby zorientować się, że w piasku znajduje się masa fragmentów plastiku, szkła, kapsli, filtrów papierosowych i innych śmieci. Jednak sprawdzenie, co z tych śmieci ląduje również na dnie morza, nie jest już takie proste.

 

Akcję rozpocznie się o godzinie 12:00. Zbiórka przy szlabanie drogi w rejon Mola obok restauracji Peperion. Po krótkiej odprawie Pierwsi uczestnicy z kolejki umieszczają auto w Busie który będzie jeździć na trasie Parking-Molo-Parking. Osoby które nie załapią się pierwszym transportem pojadą kolejnym. Bus dowiezie was do placu tuż przed Molem. Na miejscu będą przygotowane 1-2 wózki to transportu sprzętu w miejsce przygotowania się do nurkowania. Jeśli posiadacie swoje wózki sugerujemy zabrać je ze sobą.

 

UWAGA !! Koniecznie zapisz się poprzez stronę Centrum Nurkowego TRYTON który jest organizatorem tej akcji - LINK.

 

Miejscem gdzie będziecie przygotowywać sprzęt będzie plaża. Po akcji otrzymasz upominek od fundacji Mare :) podziękowania za twój wkład i poświecenie.

 

Za logistykę sprzątania Mola odpowiedzialna jest Kasia Fuczyńska 507-110-874. Akcja będzie wspierana przez Gdański WOPR i Miasto Gdańsk. Czekamy na waszą pomoc i wsparcie.

 

SZKOLENIA

GDZIE NURKOWAĆ?

SKLEP NURKOWY

Zobacz również:

POWRÓT DO LISTY WYDARZEŃ

nurkowanie w Polsce - Zanurzsie.pl