wyszukaj

zamknij

WPISZ NAZWĘ JEZIORA KTÓREGO SZUKASZ

04 sierpnia 2021

Podwodny Lokalizator Nurkowy Wavy

ZACHĘCAMY DO WSPARCIA NIEZWYKŁEGO PROJEKTU! WESPRZYJ TUTAJ - https://zrzutka.pl/wavy

 

MISJA I OPIS PROJEKTU

 

Misją naszego projektu jest zwiększenie przyjemności płynącej z uprawiania sportów wodnych tj. nurkowanie, kitesurfing czy pływanie. Ponadto zwiększanie świadomości nurków na temat ciekawych miejsc do nurkowania, zwiększania bezpieczeństwa w nurkowaniu, a także zwiększenie przyjemności płynącej z tego sportu. Od 3 lat nieustannie pracujemy nad naszym rozwiązaniem, jednak nasza determinacja i własne inwestycje nie wystarczają. Potrzebujemy Waszego wsparcia, aby osiągnąć nasz cel i podbić międzynarodowe rynki!

 

Wavy to urządzenie, a także oprogramowanie mające na celu zwiększyć bezpieczeństwo nurka pod wodą. Wyróżnia go nie tylko bezprzewodowy system lokalizacyjny, ale również duży nacisk na przyjemność płynącą z nurkowania. Z Wavy bezpiecznie zwiedzisz podwodny świat oraz podzielisz się wrażeniami ze swoimi bliskimi.

 

 

Nasze urządzenie wysyła sygnał od nurka znajdującego się pod powierzchnią wody do bojki, która oblicza jego pozycję w czasie rzeczywistym. Bojka odpowiada również za wysyłanie pozycji nurka do osoby używającej smartfona na powierzchni. Zebrane dane trafiają do aplikacji mobilnej, w której możemy zobaczyć pozycję nurka w czasie rzeczywistym. W aplikacji  mobilnej nurkowie będą mogli znaleźć najlepsze dla nich miejsce do nurkowania, przeglądać swoje podwodne przygody, dzielić się nimi z rodziną i znajomymi, a w razie sytuacji awaryjnej wysłać sygnał SOS z nadajnika do aplikacji mobilnej.

 

Nasz zespół składa się z 6 osób: Damiana i Jakuba odpowiedzialnych za wizję projektu. Michała, Marcina i Łukasza zajmujących się oprogramowaniem naszego systemu. I Radka, który tworzy rozwiązania elektroniczne. Zdecydowaliśmy się wystartować z kampanią Crowdfundingową, ponieważ potrzebujemy funduszy na stworzenie w pełni funkcjonalnego prototypu naszego urządzenia i na wyprodukowanie kilku sztuk pilotażowych naszego systemu.

 

CELE I PROGI

 

Naszym głównym celem, który chcemy osiągnąć dzięki kampanii Crowdfundingowej jest ukończenie prototypu komunikacji podwodnej, która pozwoli nam zlokalizować nurków pod wodą. W tym celu musimy zakupić odpowiednie moduły elektroniczne i sprzęt pomiarowy. Ponadto chcemy stworzyć strategię ochrony IP i uregulować prawa autorskie naszej aplikacji. Kolejnym bardzo ważnym krokiem dla nas będzie stworzenie prototypu wodoodpornej obudowy, która pozwoli nam zabezpieczyć nasze urządzenie. Po ukończeniu prototypu chcemy przeprowadzić testy naszego systemu z nurkami.

 

Podzieliliśmy naszą kampanię na trzy progi. Pierwszy próg w wysokości 20 000 zł, który pozwoli nam zakupić odpowiedni sprzęt pomiarowy i potrzebne moduły elektroniczne. Osiągnięcie tego progu pomoże nam w zrealizowaniu celu jakim jest ukończenie prototypu naszego systemu. Drugi próg osiągniemy przekraczając 50 000 zł wpłat. Pozwoli nam on rozpocząć prace nad prawną strategią ochrony naszego rozwiązania, uregulować prawa autorskie do naszej aplikacji z byłym członkiem zespołu i  stworzyć prototyp wodoodpornej obudowy dla naszego systemu. Ostatni próg 100 000 zł to kwota, która dodatkowo pozwoli nam wyprodukować kilka sztuk pilotażowych do wykorzystania podczas testów z nurkami.

 

Lokalizacja nurka w czasie rzeczywistym

W aplikacji mobilnej będziemy mogli zobaczyć pozycję osoby nurkującej z naszym nadajnikiem w czasie rzeczywistym. Sygnał od nurka jest wysyłany do bojki, która oblicza lokalizację nurka

i przesyła tę informację do aplikacji mobilnej.

 

 

Sygnał SOS i ostrzeżenie

Dajemy możliwość wysłania sygnału SOS przez nurka do aplikacji mobilnej. Dodatkowo system sprawdza, czy nurek nie pozostaje zbyt długo w jednej pozycji i wysyła ostrzeżenie w aplikacji.

 

 

Logbook z trasą nurkową

W logbooku oprócz podstawowych informacji tj. głębokość, czas nurkowania, czy temperatura wody, pozwolimy również na podgląd przebytej trasy i napotkanych po drodze ciekawych atrakcji, czy wraków.

 

 

Baza miejsc i atrakcji podwodnych

W naszej aplikacji każdy będzie mógł wyszukać najlepsze miejsca i atrakcje podwodne do nurkowania. 

 

 

 

ZACHĘCAMY DO WSPARCIA PROJEKTU!

 

SZKOLENIA

GDZIE NURKOWAĆ?

SKLEP NURKOWY

Zobacz również:

POWRÓT DO LISTY WYDARZEŃ

nurkowanie w Polsce - Zanurzsie.pl