13 maja 2021

Kurs nurkowania OWD - Open Water Diver

Dlaczego warto wziąć udział w  kursie?

Nie sposób wymienić wszystkich powodów! Choćby dlatego, że zaledwie 30% powierzchni naszej planety znajduje się ponad powierzchnią wody. Chciałbyś dostawać 1/3 zamówionego dania, 1/3 szklanki czy zarabiać 1/3 swojej pensji? Nie? To dlaczego miałbyś ograniczać swój świat do marnych 30%? Nurkowanie jest przepustką do pozostałych 70%.

Pod powierzchnią wody znajduje się zupełnie inny świat, zachwycający różnorodnością życia, jaskrawymi barwami i zapierającym dech w piersiach pięknem. Nie ma znaczenia czy Twoje serce skradną tętniące życiem i przyprawiające o oczopląs, rafy koralowe, posępne wraki z ich tragiczną nierzadko historią czy spokojna i zielona toń naszych jezior.

Woda skradła już wiele serc i dla wielu osób podstawowy kurs nurkowania okazał się początkiem niezwykłej przygody!

 
 

Czego się nauczysz?

Kurs podzielony jest na trzy części, które mają się nawzajem uzupełniać i stopniowo budować wiedzę oraz umiejętności, które przydadzą Ci się w trakcie nurkowania.

Część pierwsza to teoria, na której dowiesz się, między innymi, jak przebywanie pod wodą i oddychanie sprężonym powietrzem wpływa na Twój organizm, jakimi prawami rządzi się to tak odmienne środowisko i co możesz zrobić, żeby bezpiecznie i świadomie planować i wykonywać nurkowania, biorąc pod uwagę zróżnicowane środowisko, ograniczenia wynikające z praw fizyki, a także naszego sprzętu.

Część druga to wody basenopodobne, na których w bezpiecznych, komfortowych i kontrolowanych warunkach nabywasz umiejętności, które przydadzą się później w czasie nurkowania na wodach otwartych. Zapoznasz się ze sprzętem do nurkowania, nauczysz jak swobodnie oddychać pod wodą i regulować swoją pływalność, aż do uzyskania stanu nieważkości. Wykonasz też wiele ćwiczeń, które później wykorzystasz w swoich nurkowaniach.

Część trzecia odbywa się na wodach otwartych i jest ukoronowaniem wszystkich poprzednich zajęć. Będziesz miał okazję wykonać prawdziwe nurkowania, w trakcie których wykorzystasz opanowane ćwiczenia w realnych warunkach. Przekonasz się, że Twoje umiejętności i wiedza pozwolą Ci dalej nurkować i planować nurkowania w towarzystwie partnera o takich samych lub wyższych uprawnieniach i czerpać przy tym jak najwięcej przyjemności z przebywania pod wodą.

 

WYMAGANIA DLA KANDYDATÓW:

  • - Minimalny wiek: 15 lat

  • - Umiejętność pływania w stopniu wystarczającym

  • - Stan zdrowia pozwalający na udział w kursie

Do czego będziesz uprawniony po kursie?

 

Kurs OWD uprawnia Cię do nurkowania bezdekompresyjnego w wodach otwartych do głębokości 20 metrów, w systemie partnerskim z płetwonurkiem o równorzędnych lub wyższych kwalifikacjach.

 

JAK WYGLĄDA KURS:

- zajęcia teoretyczne (całodzienne lub 3 popołudniowe spotkania po ok 3h)

- aż 10 nurkowań o łącznym czasie ok aż 420 minut!

- Egzamin

 

CENA KURSY:

Kurs w grupie 2os. za 1 os.: 2230,00 zł/os

Kurs w grupie 2os. za 2 os.: 4200,00 zł/os

Kurs VIP 1 na 1: 3500,00 zł/os.

 

W CENIE:

- szkolenie teoretyczne i praktyczne

- podstawowe opłaty bazowe

- niezbędny sprzęt do nurkowania

- podręcznik do kursu

- ubezpieczenie

 

CENA NIE ZAWIERA:

- opłaty wydania licencji: 170,00

- koszty ewentualnych noclegów oraz dojazdów

KUP VOUCHER PREZENTOWY

Koszt: 2230-3500,00 zł

IDF (International Diving Federation) jako federacja zrzeszająca profesjonalnych instruktorów nurkowania, odpowiada na zachodzące zmiany poprzez tworzenie nowoczesnego systemu szkolenia kładącego nacisk na bezpieczeństwo – zarówno samego nurka jak i środowiska naturalnego, w którym on przebywa. Na system ten składają się:

PSAI (Profesional Scuba Association International) jest jedną z najstarszych profesjonalną agencją certyfikacji nurków na świecie. PSAI była pierwszą agencją oferującą certyfikacje na poziomie podstawowym oraz instruktorskim, zarówno w nurkowaniu rekreacyjnym jak i technicznym, prawie trzy dekady wcześniej niż jakakolwiek inna federacja.

SZKOLIMY WEDŁUG STANDARDÓW PSAI

Imię i nazwisko:
Telefon:
Twój e-mail:
Czym jesteś zainteresowany:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT

nurkowanie w Polsce - Zanurzsie.pl