13 maja 2021

Kurs nurkowania - Master Scout

Dlaczego warto wziąć udział w  kursie?

Nurkowanie to wspaniała pasja dla całej rodziny. Skoro Twoje dziecko rozpoczęło już swoją podwodną przygodę, to kolejne szkolenia zbudowane niczym drzewko sprawności w harcerstwie sprawią, że może ją rozwijać na różnych poziomach. Uczy się w ten sposób nie tylko samego nurkowania, ale też odpowiedzialności za swojego podwodnego partnera, rozwagi w planowaniu, udzielania pomocy i nawigacji dzięki zwracaniu uwagi na otoczenie.

Master Scout jest kursem dla dzieci zbyt małych by mogły wziąć udział w zajęciach Junior Open Water Diver i z tego względu odbywa się w basenie lub wodach basenopodobnych. W trakcie bezpiecznych zajęć pod bacznym okiem Instruktora mali nurkowie mogą się rozwijać i bawić jednocześnie.

 

 

Czego się nauczysz?

Zajęcia na poziomie Master Scout rozwijają i poszerzają umiejętności, które zostały wprowadzone i opanowane na wcześniejszym kursie, Scuba Scout.

Na zajęciach z teorii omówiony zostaje sprzęt nurkowy i poszczególne jego elementy, zasady bezpiecznego nurkowania z naciskiem na odpowiedzialne podejście i system partnerski oraz środowisko wodne, oparte na ukazaniu dużego obrazu dzięki pracy na poszczególnych przypadkach. W trakcie nurkowań pod bacznym okiem Instruktora młodzi adepci nurkowania doskonalą potrzebne umiejętności takie jak dzielenie się gazem, czy komunikowanie się za pomocą znaków nurkowych.

 

 

Wymagania dla kandydatów:

  • - Minimalny wiek: 8 lat

  • - Umiejętność pływania w stopniu wystarczającym

  • - Stan zdrowia pozwalający na udział w kursie

  • - Certyfikat Scuba Scout lub ekwiwalent innej federacji

 

 

Do czego będziesz uprawniony po kursie?

Nurkowanie do głębokości 5 metrów w basenie lub wodach basenopodobnych pod bezpośrednim nadzorem Instruktora.

 

 

Co dalej po kursie?

To najwyższy stopień wtajemniczenia dla dzieci, które nie osiągnęły wieku umożliwiającego im wzięcie udziału w szkoleniach dla Juniorów. Do tej pory warto jest doskonalić swoje umiejętności pod okiem Instruktora na zajęciach zorganizowanych. Później ścieżka dla starszaków zostaje otwarta i umożliwia wzięcie udziału w szkoleniu Junior Open Watr Diver – odpowiedniku kursu podstawowego dla dorosłych.

Przebieg szkolenia:

- Zajęcia teoretyczne
- Aż 3 nurkowania w basenie o łącznym czasie 180 minut.
- Nurkowanie w głębokim basenie (60min)
- Egzamin

 

Cena szkolenia:

990,00 zł/os

 

W cenie:

- szkolenie teoretyczne i praktyczne

- opłaty basenowe

- niezbędny sprzęt do nurkowania

- ubezpieczenie

 

Cena nie zawiera:

- opłaty wydania licencji: 85,00

- koszty ewentualnych dojazdów

 

KUP VOUCHER PREZENTOWY

Koszt: 990,00 zł

IDF (International Diving Federation) jako federacja zrzeszająca profesjonalnych instruktorów nurkowania, odpowiada na zachodzące zmiany poprzez tworzenie nowoczesnego systemu szkolenia kładącego nacisk na bezpieczeństwo – zarówno samego nurka jak i środowiska naturalnego, w którym on przebywa. Na system ten składają się:

PSAI (Profesional Scuba Association International) jest jedną z najstarszych profesjonalną agencją certyfikacji nurków na świecie. PSAI była pierwszą agencją oferującą certyfikacje na poziomie podstawowym oraz instruktorskim, zarówno w nurkowaniu rekreacyjnym jak i technicznym, prawie trzy dekady wcześniej niż jakakolwiek inna federacja.

SZKOLIMY WEDŁUG STANDARDÓW PSAI ORAZ IDF

Imię i nazwisko:
Telefon:
Twój e-mail:
Czym jesteś zainteresowany:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT

nurkowanie w Polsce - Zanurzsie.pl