nurkowanie w Polsce - Zanurzsie.pl
nurkowanie w Polsce - Zanurzsie.pl

KONTAKT

Imię i nazwisko:
Telefon:
Twój e-mail:
Czym jesteś zainteresowany:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

SZKOLIMY WEDŁUG STANDARDÓW PSAI ORAZ IDF

PSAI (Profesional Scuba Association International) jest jedną z najstarszych profesjonalną agencją certyfikacji nurków na świecie. PSAI była pierwszą agencją oferującą certyfikacje na poziomie podstawowym oraz instruktorskim, zarówno w nurkowaniu rekreacyjnym jak i technicznym, prawie trzy dekady wcześniej niż jakakolwiek inna federacja.

IDF (International Diving Federation) jako federacja zrzeszająca profesjonalnych instruktorów nurkowania, odpowiada na zachodzące zmiany poprzez tworzenie nowoczesnego systemu szkolenia kładącego nacisk na bezpieczeństwo – zarówno samego nurka jak i środowiska naturalnego, w którym on przebywa. Na system ten składają się:

Koszt: 800,00 zł

KUP VOUCHER PREZENTOWY

Przebieg szkolenia:

- Zajęcia teoretyczne
- Aż 3 nurkowania w basenie o łącznym czasie 150 minut.
- Nurkowanie w głębokim basenie.
- Egzamin

 

Cena szkolenia:

800,00 zł/os

 

W cenie:

- szkolenie teoretyczne i praktyczne

- opłaty basenowe

- niezbędny sprzęt do nurkowania

- ubezpieczenie

 

Cena nie zawiera:

- opłaty wydania licencji: 99,00

- koszty ewentualnych dojazdów

 

Dlaczego warto wziąć udział w  kursie?

Nurkowanie to wspaniała pasja dla całej rodziny. Skoro Twoje dziecko rozpoczęło już swoją podwodną przygodę, to kolejne szkolenia zbudowane niczym drzewko sprawności w harcerstwie sprawią, że może ją rozwijać na różnych poziomach. Uczy się w ten sposób nie tylko samego nurkowania, ale też odpowiedzialności za swojego podwodnego partnera, rozwagi w planowaniu, udzielania pomocy i nawigacji dzięki zwracaniu uwagi na otoczenie.

Master Scout jest kursem dla dzieci zbyt małych by mogły wziąć udział w zajęciach Junior Open Water Diver i z tego względu odbywa się w basenie lub wodach basenopodobnych. W trakcie bezpiecznych zajęć pod bacznym okiem Instruktora mali nurkowie mogą się rozwijać i bawić jednocześnie.

 

 

Czego się nauczysz?

Zajęcia na poziomie Master Scout rozwijają i poszerzają umiejętności, które zostały wprowadzone i opanowane na wcześniejszym kursie, Scuba Scout.

Na zajęciach z teorii omówiony zostaje sprzęt nurkowy i poszczególne jego elementy, zasady bezpiecznego nurkowania z naciskiem na odpowiedzialne podejście i system partnerski oraz środowisko wodne, oparte na ukazaniu dużego obrazu dzięki pracy na poszczególnych przypadkach. W trakcie nurkowań pod bacznym okiem Instruktora młodzi adepci nurkowania doskonalą potrzebne umiejętności takie jak dzielenie się gazem, czy komunikowanie się za pomocą znaków nurkowych.

 

 

Wymagania dla kandydatów:

  • - Minimalny wiek: 8 lat

  • - Umiejętność pływania w stopniu wystarczającym

  • - Stan zdrowia pozwalający na udział w kursie

  • - Certyfikat Scuba Scout lub ekwiwalent innej federacji

 

 

Do czego będziesz uprawniony po kursie?

Nurkowanie do głębokości 5 metrów w basenie lub wodach basenopodobnych pod bezpośrednim nadzorem Instruktora.

 

 

Co dalej po kursie?

To najwyższy stopień wtajemniczenia dla dzieci, które nie osiągnęły wieku umożliwiającego im wzięcie udziału w szkoleniach dla Juniorów. Do tej pory warto jest doskonalić swoje umiejętności pod okiem Instruktora na zajęciach zorganizowanych. Później ścieżka dla starszaków zostaje otwarta i umożliwia wzięcie udziału w szkoleniu Junior Open Watr Diver – odpowiedniku kursu podstawowego dla dorosłych.

Kurs nurkowania - Master Scout

13 maja 2021