13 maja 2021

Kurs nurkowania - Junior Night Diver

Dlaczego warto wziąć udział w  kursie?

Nurkowanie nocne nie jest zarezerwowane wyłącznie dla dorosłych nurków. Niewielkie głębokości, odpowiednie przygotowanie i dobrze dobrany sprzęt sprawią, że młodzi nurkowie też będą mogli nurkować po zachodzie Słońca.

Junior Night Diver to specjalistyczne szkolenie, które umożliwia młodym absolwentom kursu Junior Open Water Diver opanowanie umiejętności i wiedzy, które umożliwią im wykonywanie nurkowań nocnych.

 
 

Czego się nauczysz?

Teoria młodzieżowego kursu nurkowania nocnego jest bardzo zbliżona do tej, która pojawia się na kursie dla dorosłych. Wykłady obejmą zagadnienia opisujące charakterystykę organizacji nurkowania w nocy, skomplikowaną logistykę i właściwe techniki, w tym posługiwanie się światłem do komunikacji ale i środowisko wodne oraz nocne oblicze podwodnego życia.

 

W tracie nurkowań szkoleniowych omówione wcześniej techniki nurkowe zostaną wprowadzone w życie i przećwiczone aż do komfortowego ich opanowania. Tak więc młodzi nurkowie nauczą się komunikować za pomocą światła lub dotyku i radzić sobie w sytuacjach awaryjnych. Ponadto będą mieli okazję zobaczyć w jaki sposób można przygotować miejsce nurkowe i prawidłowo je oświetlić, by ułatwić znalezienie drogi powrotnej i miejsca wyjścia z wody po zakończonym nurkowaniu.

 

 

WYMAGANIA DLA KANDYDATÓW:

  • - Minimalny wiek: 10 lat
  • - Umiejętność pływania w stopniu wystarczającym
  • - Stan zdrowia pozwalający na udział w kursie
  • - Certyfikat Junior Open Water Diver lub ekwiwalent inne federacji

Do czego będziesz uprawniony po kursie?

Nurkowanie w wodach otwartych bez udziału światła dziennego w parze z Instruktorem, Divemasterem lub rodzicem (opiekunem prawnym) posiadającym uprawnienia Rescue Diver lub wyższe.

 

 

JAK WYGLĄDA KURS:

- zajęcia teoretyczne

- aż 2 nurkowania w wodach otwartych o łącznym czasie ok aż 90 minut!

- Egzamin

 

CENA KURSY:

450,00 zł/os

 

W CENIE:

- szkolenie teoretyczne i praktyczne

- podstawowe opłaty bazowe

- niezbędny sprzęt do nurkowania

- podręcznik do kursu

- ubezpieczenie

 

CENA NIE ZAWIERA:

- opłaty wydania licencji: 200,00

- koszty ewentualnych noclegów oraz dojazdów

 

CO DALEJ?

Warto jest dalej rozwijać umiejętności podwodne młodych nurków. Umiejętności, które umożliwiają nurkowanie w nocy to początek, są bowiem kolejne specjalizacje takie jak ratownictwo i nawigacja, które mogą stanowić wspaniałe narzędzie do dalszego rozwoju. Ostatnim etapem młodzieżowych szkoleń nurkowych jest oczywiście Junior Master Diver.

KUP VOUCHER PREZENTOWY

Koszt: 450,00 zł

IDF (International Diving Federation) jako federacja zrzeszająca profesjonalnych instruktorów nurkowania, odpowiada na zachodzące zmiany poprzez tworzenie nowoczesnego systemu szkolenia kładącego nacisk na bezpieczeństwo – zarówno samego nurka jak i środowiska naturalnego, w którym on przebywa. Na system ten składają się:

PSAI (Profesional Scuba Association International) jest jedną z najstarszych profesjonalną agencją certyfikacji nurków na świecie. PSAI była pierwszą agencją oferującą certyfikacje na poziomie podstawowym oraz instruktorskim, zarówno w nurkowaniu rekreacyjnym jak i technicznym, prawie trzy dekady wcześniej niż jakakolwiek inna federacja.

SZKOLIMY WEDŁUG STANDARDÓW PSAI

Imię i nazwisko:
Telefon:
Twój e-mail:
Czym jesteś zainteresowany:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

KONTAKT

nurkowanie w Polsce - Zanurzsie.pl