wyszukaj

zamknij

WPISZ NAZWĘ JEZIORA KTÓREGO SZUKASZ

Jezioro Ukiel

09 listopada 2021

POŁOŻENIE:

 

Kraj - Polska

Województwo - Warmińsko-Mazurskie

Miejscowość - Olsztyn

GPS - 53.797823, 20.419065

 

LINK Z DOJAZDEM

 

ZBIORNIK:

 

Głębokość -  43m

Powierzchnia -  420ha

Klasa wody - II klasa (04`)

Lustro -  103 m n.p.m

Wejście - Dzika plaża za hotelem Pirat

 

Pobierz Plan Ratunkowy nurkowiska

 

OKOLICA:

 

Nocleg w okolicy - 

Posiłek w okolicy - 

Centrum nurkowe - 

OPIS:

 

Ukiel jest największym jeziorem w Olsztynie. Od kilkunastu lat na terenie jeziora prowadzone są zabiegi rekultywacyjne, zmierzające do poprawy i utrzymania dobrej jakości jego wód. Jezioro składa się z 4 basenów jeziornych – Gutkowskie, Przejma, Łupstychskie i Olsztyńskie – połączonych cieśninami. Część północna – Gutkowska – ma powierzchnię 117,9 ha i głębokość maksymalną 43 m. Część środkowe – Przejma – łączące pozostałe części zbiornika, o powierzchni 84,9 ha i głębokości 40 m, otaczają lasy i pola uprawne. Najbardziej wysunięta na zachód zatoka zwana Łupstychską ma powierzchnię 85,4 ha i głębokość maksymalną 32 m. Część Olsztyńska zajmuje powierzchnię 120,4 ha, jej głębokość maksymalna wynosi 20 m.

 

Jeśli chodzi o nurkowisko… w części północnej znajduje się podwodna infrastruktura dla nurków. Pod wodą znajdują się 4 platformy do ćwiczeń, tunele oraz około 5 różnych łodzi odnalezionych przez olsztyńskich nurków na głębokościach od 7 do 30m. Na plaży 3 stoły do skręcania sprzętu oraz miejsce na ognisko.

 

 

DOJAZD:

 

Jadąc z Olsztyna kierujemy się droga numer 527 na północny-zachód. Po paru kilometrach po lewej stronie miniemy hotel Kur a następnie hotel Pirat. Za tym hotelem po lewej stronie będzie zjazd na dzika plażę.

 

 

Zdjęcia: nurkowapolska.pl

 

Inne galerie

SZKOLENIA

GDZIE NURKOWAĆ?

SKLEP NURKOWY

Zobacz również:

nurkowanie w Polsce - Zanurzsie.pl