wyszukaj

zamknij

WPISZ NAZWĘ JEZIORA KTÓREGO SZUKASZ

Jezioro Trześniowskie (Ciecz)

07 sierpnia 2019

POŁOŻENIE:

 

Kraj - Polska

Województwo - Lubuskie

Powiat - świebodziński

Gmina - Łagów

Miejscowość - Łagów

GPS - 52.350632, 15.296397

LINK Z DOJAZDEM

 

ZBIORNIK:

 

Głębokość - 52 m

Powierzchnia - ok 180 ha

Klasa wody - II klasa (`00)

Lustro - 106 m n.p.m

Rodzaj - rynnowe

Wejście - od południowej strony za kościołem i zamkiem

 

Pobierz Plan Ratunkowy nurkowiska

 

 

 

 

OPIS:

 

Jezioro Trześniewskie (Ciecz) jest połączone krótkim kanałem z leżącym na południe od niego Jeziorem Łagowskim. Strome brzegi praktycznie w całości porośnięte są lasem. Jest to jedno z bardziej czystych jezior, głębiej jest lepsza widoczność i sięga ona od 7-12m. Woda jeziora Ciecz ma charakterystyczny, szmaragdowy kolor!  Sporo w nim zatopionych drzew oraz duża ilość szczupaków, okoni, linów, w nocy spotkać można raki pręgowane.

 

Jezioro to ma specyficzny kształt, który zawdzięcza swojemu pochodzeniu. Jet to jezioro rynnowe polodowcowe o prawie 5 km długości, a łączna jego powierzchnia to 183 ha. Warunki pod wodą są bardzo dobre. Maksymalnie zanurkować można tu jednak do 52m, co stwarza już odpowiednie warunki dla zaawansowanych nurków technicznych. Niemniej jednak w jeziorze bez problemu odnajdą się osoby o każdym stopniu zaawansowania.

 

Co możemy tam zobaczyć: ścianka znajdująca się w północnej części jeziora. Ściankę znajdziemy już na głębokości 15m i zejść nią do ok 30m. Dobre wejście do wody znajduje się z prywatnej posesji agroturystyki. Po miłym zapytaniu się zapewne będzie można tam wjechać. Kolejną atrakcją są powalone drzewa. Można tam dopłynąć z plaży z pomostem w Łagowie za zamkiem i kościołem. Na prawo od pomostu dno pełne jest muszlami małż. Obieramy kierunek na 240 stopni i docieramy do najgłębszego miejsca w południowej części akwenu.

 

 

SZKOŁA NURKOWANIA W OKOLICY:

 

 

EXTREME - DIVE

 

Nabijanie butli

EXTREME - DIVE

 

Baza nurkowa

EXTREME - DIVE

 

Zdjęcie: Daria Kacała

 

Inne galerie

SZKOLENIA

GDZIE NURKOWAĆ?

SKLEP NURKOWY

Zobacz również:

nurkowanie w Polsce - Zanurzsie.pl