wyszukaj

zamknij

WPISZ NAZWĘ JEZIORA KTÓREGO SZUKASZ

Jezioro Śniardwy

17 sierpnia 2017

POŁOŻENIE:

 

Kraj - Polska

Województwo - Warmińsko-mazurskie

Powiat - mrągowski i piski

Gmina - Mikołajki

Miejscowość - Łuknajno

GPS - 53.796819, 21.639165

 

LINK Z DOJAZDEM

 

ZBIORNIK:

 

Głębokość -  23,5m

Powierzchnia -  11340ha

Klasa wody - II

Lustro -  116m n.p.m

Rodzaj - Morenowo-wytopiskowe

Wejście - Pomost/kąpielisko przy folwarku zaznaczonym na mapie.

 

Pobierz Plan Ratunkowy nurkowiska

 

OKOLICA:

 

Nocleg w okolicy -

Posiłek w okolicy -

Centrum nurkowe -

 

OPIS:

 

Największe jezioro w Polsce, jest to jezioro polodowcowe. W wielu miejscach płytkie dno jeziora usiane jest głazami narzutowymi, które kryją się tuż pod powierzchnią wody. Głębia jeziora wynosi do 23,4 m. Na jeziorze znajduje się 8 wysp. Cały obszar Śniardw znajduje się w Mazurskim Parku Krajobrazowym. Pod względem podatności na degradację ekologiczną zanieczyszczeniem przez człowieka, jezioro zakwalifikowane jest do drugiej kategorii. Brzegi jeziora są stosunkowo niskie, zabagnione. 
 

Nurkowisko wybrane przez nas znajduje się na prywatnym terenie przy którym jest parking i bezpłatnie można zatrzymać auto. Dodatkowo znajduje się tam restauracja, pokoje na wynajem oraz pole namiotowe. Nurkowisko dostępne jest w okresie od końca kwietnia do końca września, gdyż w tym okresie działa Folwark. Wstęp na kąpielisko z którego możemy rozpocząć nurkowanie kosztuje 8 zł. Samochód można zatrzymać około 100m od brzegu, co może stanowić lekki problem dla nurków posiadających dużą ilość sprzętu i balastu, ale cóż to za wyczyn biorąc pod uwagę nurkowanie w największym jeziorze w Polsce :)

 

 

DOJAZD:

 

Będąc w Mikołajkach wjeżdżamy w ul. Jana Pawła II, która przejdzie w ul. Łabędzią. Do znaku określającego granice miejscowości Mikołajki droga jest dość dobra. Za znakiem musimy jeszcze przejechać około 2km słabej jakości drogą która na pewno spowoduje zmniejszenie prędkości. Po około 2km dojedziemy do Folwarku Łuknajno który będzie po prawej stronie drogi. Tam już możemy szukać miejsca do parkowania.

 

Inne galerie

SZKOLENIA

GDZIE NURKOWAĆ?

SKLEP NURKOWY

Zobacz również:

nurkowanie w Polsce - Zanurzsie.pl