wyszukaj

zamknij

WPISZ NAZWĘ JEZIORA KTÓREGO SZUKASZ

Jezioro Probarskie

14 sierpnia 2017

POŁOŻENIE:

 

Kraj - Polska

Województwo - Warmińsko-mazurskie

Powiat - mrągowski

Gmina - Mrągowo

Miejscowość - Probark

GPS - 53.82916, 21.38409

 

LINK Z DOJAZDEM

 

ZBIORNIK:

 

Głębokość -  31m

Powierzchnia -  207ha

Klasa wody - I

Lustro -  180m n.p.m

Wejście - Kąpielisko terenu pola namiotowego

 

Pobierz Plan Ratunkowy nurkowiska

 

OKOLICA:

 

Nocleg w okolicy - 

Posiłek w okolicy - 

Centrum nurkowe -

OPIS:

 

Jezioro łatwo dostępne, wokół brzegów dużo pomostów wędkarskich i typowo rekreacyjnych. Woda bardzo czysta, jezioro w 2004 roku zakwalifikowano do I klasy czystości i II kategorii podatności na degradację. Zbiornik o rozwiniętej i urozmaiconej linii brzegowej i mulistym dnie. Eutroficzny zbiornik z dobrze zachowana roślinnością zanurzoną. Okresowo występuje masowy zakwit glonów. Jezioro o bogatej roślinności i mocno zarybione co w połączeniu robi wielkie wrażenie.

 

W jeziorze można spotkać: okonia, płoć, sielawę, szczupaka, węgorza i lina. Na nurkowisko można dostać się właściwie samochodem. Po rozpakowaniu sprzętu nad sama wodą można odstawić auto na parking. Na dnie można znaleźć zatopione beczki.

 

DOJAZD:

 

Jadąc drogą nr. 16 z Mrągowa do Mikołajek w miejscowości Probark po lewej miniemy dworzec kolejowy. Od niego po przejechaniu 550m po prawej będzie wjazd na teren Campingu nr. 100. Na terenie campingu można pozostawić auto. Nurkowanie można rozpocząć na kąpielisku campingu lub na pomoście przy drodze.

 

 

Inne galerie

SZKOLENIA

GDZIE NURKOWAĆ?

SKLEP NURKOWY

Zobacz również:

nurkowanie w Polsce - Zanurzsie.pl