nurkowanie w Polsce - Zanurzsie.pl
nurkowanie w Polsce - Zanurzsie.pl

Zobacz również:

SKLEP NURKOWY

GDZIE NURKOWAĆ?

SZKOLENIA

Inne galerie

OPIS:

 

Jezioro jest duże i ma wiele możliwych wejść do wody. Opisywane miejsce zostało wskazane przez osobę dodająca to miejsce. Według  tej osoby -  najlepsze nad tym jeziorem. Pod wodą liczne atrakcje dla nurków - platformy, poręczówki itp.. Prawdopodobnie jest tam baza nurkowa z naprawdę dobrą infrastrukturą podwodną. Prawdopodobnie była tam baza nurkowa Nautica (a może nadal jest). Wydaje się jednak, że działają ewentualnie tylko w sezonie. Należy mieć swoje gazy, gdyż na miejscu nie można ich nabić. 

 

Na samym jeziorze nurek ma obowiązek oznaczyć swoje miejsce nurkowania. Jest to ważne ze względu na liczne łodzie i żaglówki, które można tu spotkać, a które mogą stać się zagrożeniem dla każdego pod wodą. Maksymalna głębokość w jeziorze to około 46 metrów, jednak w Zatoce Giewartowskiej możemy zanurkować do około 48 metrów! Jezioro ma dużą powierzchnię – to około 1100 ha, co oznacza 10 km długości i 2 km szerokości zbiornika. Podczas nurkowania możemy liczyć na widoczność na około 5-6 metrów. 

 

Ze względu na sporą ilość ryb i raków na jeziorze panuje zakaz używania silników spalinowych. Dla nurków jest to jak najbardziej dobra informacja, ponieważ oznacza to, że pod wodą na odkrycie czeka ponad 20 gatunków ryb. Na łaknących przygód czekają liczne zatopione obiekty, w tym między innymi budka telefoniczna, czy wrak bmw. 

 

Na terenie w okolicy jeziora czynnych jest około 3 baz nurkowych. Bardzo często, aby zanurkować w wybranym miejscu, należy wnieść opłatę za postawienie samochodu, ponieważ duża ilość miejsc w okolicy to tereny prywatne.

 

DOJAZD:

 

Dojeżdżamy do miejscowości Kosewo. Należy wjechać na teren ośrodka "Szansa. Dom dla dzieci i młodzieży" Kierujemy się w stronę jeziora, dojechać do bramy która jest zazwyczaj zamknięta. Po drodze mijamy kotłownię ośrodka. Należy się tam udać i uiścić opłatę parkingową 5zł (u pana palacza) który otworzy bramę. Można wówczas podjechać pod samo jezioro.

 

 

SZKOŁY NURKOWANIA W OKOLICY:

 

 

DIVE ENERGY

 

 

DIVING & SUPPORT

 

 

Zdjęcie: nautica.poznan.pl

 

POŁOŻENIE:

 

Kraj - Polska

Województwo - Wielkopolskie

Powiat - Słupecki

Gmina - Powidz

Miejscowość - Powidz

GPS - 52.406805, 17.936613

 

LINK Z DOJAZDEM

 

ZBIORNIK:

 

Głębokość -  ok 48 m

Powierzchnia -  ok 1100 ha

Klasa wody - II klasa 04`

Lustro -  98 m n.p.m

Rodzaj - Rynnowe

Wejście - od strony Kosewa i ośrodka "Szansa"

 

Pobierz Plan Ratunkowy nurkowiska

 

OKOLICA:

 

Nocleg w okolicy - 

Posiłek w okolicy - 

Centrum nurkowe - DIVE ENERGYDIVING & SUPPORT

Nabijanie butli - DIVE ENERGYDIVING & SUPPORT

Atrakcje - 

 

28 grudnia 2018

Jezioro Powidzkie

WPISZ NAZWĘ JEZIORA KTÓREGO SZUKASZ

zamknij

 wyszukaj