wyszukaj

zamknij

WPISZ NAZWĘ JEZIORA KTÓREGO SZUKASZ

Jezioro Kuc

16 sierpnia 2017

POŁOŻENIE:

 

Kraj - Polska

Województwo - Warmińsko-mazurskie

Powiat - mrągowski

Gmina - Mrągowo

Miejscowość - Kosewo

GPS - 53.826086, 21.404169

 

LINK Z DOJAZDEM

 

ZBIORNIK:

 

Głębokość -  28m

Powierzchnia -  102ha

Klasa wody - II

Lustro -  140m n.p.m

Wejście - Łatwe zejście od północy blisko drogi.

 

Pobierz Plan Ratunkowy nurkowiska

 

OKOLICA:

 

Nocleg w okolicy - 

Posiłek w okolicy - 

Centrum nurkowe -

 

OPIS:

 

Jezioro Kuc znajduje się w obrębie malowniczego Mazurskiego Parku Krajobrazowego. Maksymalna głębokość zbiornika to 28m, z kolei średnia głębokość wynosi 8 m. Na jeziorze znajduje się kilka wysp. Brzegi jeziora Kuc są pagórkowate a miejscami bardzo strome i wysokie. Zaledwie 500 m od zbiornika usytuowana jest malownicza wieś Kosewo. Jest to bezodpływowy zbiornik o urozmaiconej i rozwiniętej linii brzegowej, z czterema małymi wyspami. Obrzeża są pagórkowate, miejscami wysokie i strome. Jezioro średnio zarośnięte. Z ryb zaobserwowano tu tylko sieję.

 

Miejsce oznakowane na mapie to mała cicha zatoczka, gdzie można zatrzymać auto i bezpośrednio dojść do wody. Teren należy do gospodarza, którego dom stoi po drugiej stronie ulicy. Po miłym przywitaniu się z właścicielem nie robi on problemu aby tam się zatrzymać i skorzystać z jego terenu. Na miejscu jest mały pomost oraz miejsce na ognisko. Dno moze tam być muliste więc warto trzymać się nad dnem

 

DOJAZD:

 

Jadąc drogą nr. 16 z Mrągowa do Mikołajek mijamy miejscowość Kosewo. Na końcu miejscowości po lewej stronie miniemy Ośrodek Wypoczynkowy Turkos. Po 250m skręcamy w prawo w małą piaskową drogę i jedziemy nią ok 500m. Po prawej naszym oczom ukaże się dojście do jeziora z napisem teren prywatny i tam nie wchodzimy :) Dopiero 30m dalej będzie dojście do jeziora o które nam chodzi.

 

 

Inne galerie

SZKOLENIA

GDZIE NURKOWAĆ?

SKLEP NURKOWY

Zobacz również:

nurkowanie w Polsce - Zanurzsie.pl