nurkowanie w Polsce - Zanurzsie.pl
nurkowanie w Polsce - Zanurzsie.pl

Zobacz również:

SKLEP NURKOWY

GDZIE NURKOWAĆ?

SZKOLENIA

Inne galerie

OPIS:

 

Jezioro znajduje się około 5 km na zachód od Mikołajek. Urozmaicona linia brzegowa z kilkoma zatokami. Brzegi porośnięte szuwarami, wysokie, bezleśne. Południowo-zachodnia zatoka łączy się niewielkim ciekiem z jeziorem Majcz Wielki. Inulec nie należy do największych mazurskich jezior, jednak nadrabia to malowniczym otoczeniem. Na jeziorze znajduje się klika małych wysepek, które są celem wielu wypraw łódką lub kajakiem. Dno jeziora jest raczej muliste i różnorodnie ukształtowane. Jednak można tu znaleźć fragmenty dna twardego i pozbawionego roślinności. Zbiornik ten jest miejscem występowania wielu gatunków ryb, m. in. okoni, płoci, szczupaków, węgorzy, sandaczy oraz leszczy.

 

Teren z którego proponujemy nurkowanie należy do pola namiotowego Bartek. Właściciel udostępnia nurkom wjazd na teren swojego pola bezpłatnie. Miejsce dostępne jest cały rok, gdyż właściciel zazwyczaj jest na miejscu. Ewentualnie warto przedzwonić i upewnić się czy będzie można wjechać na teren. Dodatkowo istnieje tam możliwość wypożyczenia kajaków czy innego sprzętu pływającego, lub rozbić namiot na nocleg.

 

DOJAZD:

 

Jadąc drogą nr. 16 z Mrągowa w kierunku Mikołajek dojedziemy do miejscowości Zełwągi. Po prawej stronie miniemy smażalnie ryb, za którą po ok 1km będzie skręt w prawo na pole namiotowe. Drogą na pole możemy dojechać pod sam brzeg jeziora.

POŁOŻENIE:

 

Kraj - Polska

Województwo - Warmińsko-mazurskie

Powiat - mrągowski

Gmina - Mikołajki

Miejscowość - Zełwągi

GPS - 53.807391, 21.495101

 

LINK Z DOJAZDEM

 

ZBIORNIK:

 

Głębokość -  10m

Powierzchnia -  178ha

Lustro -  121m n.p.m

Wejście - Pomost pola namiotowego "Bartek"

 

Pobierz Plan Ratunkowy nurkowiska

 

OKOLICA:

 

Nocleg w okolicy - 

Posiłek w okolicy - 

Centrum nurkowe - 

Nabijanie butli - 

Atrakcje - 

17 sierpnia 2017

Jezioro Inulec

WPISZ NAZWĘ JEZIORA KTÓREGO SZUKASZ

zamknij

 wyszukaj