wyszukaj

zamknij

WPISZ NAZWĘ JEZIORA KTÓREGO SZUKASZ

Jezioro Głębokie k/Międzyrzecza

09 stycznia 2020

POŁOŻENIE:

 

Kraj - Polska

Województwo - Lubuskie

Powiat - międzyrzecki

Gmina - Międzyrzecz

Miejscowość - Głębokie

GPS - 52.493361, 15.540014

LINK Z DOJAZDEM

 

ZBIORNIK:

 

Głębokość - 21m

Powierzchnia - 112ha

Klasa wody - II klasa (`99)

Lustro - 46m n.p.m

Wejście - z bazy nurkowej

 

Pobierz Plan Ratunkowy nurkowiska

OPIS:

 

Jezioro Głębokie malownicze miejsce położone około 5 km na północ od Międzyrzecza. Najlepsze wejście do wody znajduje się po prawej stronie plaży, obok wypożyczalni sprzętu wodnego. Głębokość maksymalna akwenu to 21m, ale większość atrakcji jest do 12 metrów.

 

Piękne jezioro, nie tylko dla miłośników nurkowania ale również dla ich rodzin z dziećmi. Jeżeli chodzi o samo jezioro, dopóki nie zanurkujesz to nie docenisz, ale jak już raz wejdziesz pod taflę wody to zakochasz się w pięknie kołyszących się roślin i mnogości szczupaków, okoni oraz linów. Przy odrobinie szczęścia trafić tu można również węgorze. Nad jeziorem znajdują się dwie bazy nurkowe - Baza Nurkowa Extreme-Dive oraz Baza Nurkowa Palia Dive. Obie bazy posiadają bezpośredni dostęp do wody.

 

Bazy nurkowe mieszczące się przy jeziorze posiadają zaplecza medyczne i socjalne, obie posiadają mapy swoich elementów mieszczących się pod wodą. Istnieje możliwość biwakowania, oraz wynajęcia noclegów na ośrodku wypoczynkowym.

 

Miejsce to polecane jest przez wiele osób nurkujących oraz nie nurkujących jako świetne miejsce do spędzania wolnego czasu! 

 

SZKOŁA NURKOWANIA W OKOLICY:

 

EXTREME - DIVE

 

Nabijanie butli

 

EXTREME - DIVE

 

Baza nurkowa

 

EXTREME - DIVE

 

Inne galerie

SZKOLENIA

GDZIE NURKOWAĆ?

SKLEP NURKOWY

Zobacz również:

nurkowanie w Polsce - Zanurzsie.pl