wyszukaj

zamknij

WPISZ NAZWĘ JEZIORA KTÓREGO SZUKASZ

Jezioro Czorsztyńskie 2

10 marca 2018

POŁOŻENIE:

 

Kraj - Polska

Województwo - małopolskie

Powiat - nowatorski

Gmina - Łapsze Niżne

Wieś - Niedzica Zamek

GPS - 49.424125, 20.314653

 

LINK Z DOJAZDEM

 

ZBIORNIK:

 

Głębokość - 50 m

Powierzchnia - 1051 ha

Lustro - 510-530 m n.p.m

Rodzaj - Zbiornik retencyjny

Wejście - z plaży

 

Pobierz Plan Ratunkowy nurkowiska

 

OKOLICA:

 

Nocleg w okolicy - 

Posiłek w okolicy - 

Centrum nurkowe - 

Nabijanie butli - 

Atrakcje - 

 

 

OPIS:

 

Jezioro Czorsztyńskie to sztuczny zalew utworzony po spiętrzeniu rzeki Dunajec na wysokości wsi Czorsztyn, Niedzica.  Maksymalną głębokość jaką można znaleźć przy maksymalnym poziomie zbiornika to około 50m, widoczność bardzo zmienna z racji nurtu. W sezonie letnim pływają tam jednostki nawodne.

 

Zejście do wody może być bezpośrednio z plaży. Można tam dojechać po uzyskaniu zgody od Pana Marka którego można w sezonie letnim spotkać w bazie WOPR-u.

 

Plaża w sezonie letnim czynna jest od 10 wiec nurkowanie warto rozpocząć z rana, kiedy jeszcze nikogo nie ma. Pod wodą oprócz licznych klapków, okularów czy innych bransoletek i ozdób gubionymi przez plażowiczów możemy znaleźć inne ciekawe rzeczy. Dokładnie na wprost od plaży mamy pozostałości zabudowy wiejskiej zniszczonej w latach 80-tych i 90-tych w trakcie budowy tamy. Są tam pozostałości murów, ogrodzeń, cembrowiny studni, resztki elementów drewnianych, wiadra itd. Wizura słaba 2- 3 metry w lecie. Wiosną dużo lepiej.

 

 

DOJAZD:

 

Jadąc z Nowego Targu kierujemy się drogą nr 969 w kierunku Nowego Sącza. Po przejechaniu ok 10- 12 km , we wsi Dębno skręcamy na rondzie w prawo na Niedzice. Tą drogą mijamy miejscowość Frydman, Falsztyn i po około 12 km dojeżdżamy do Niedzicy Zamek. W tej miejscowości po lewej stronie ukaże nam się duże pole namiotowe z parkingiem, za którym znajduje się przystań. Mijamy przystań po lewej stronie i po 400m skręcamy w lewo. Tam już zobaczymy plażę.

 

 

Nurkowisko dodane przez Agnieszkę Stachurską z 

GEPN - GRUPA EKSPLORUJĄCA PODWARSZAWSKIE NURKOWISKA

 

Zdjęcie: www.niedzicazamek.pl

 

Inne galerie

SZKOLENIA

GDZIE NURKOWAĆ?

SKLEP NURKOWY

Zobacz również:

nurkowanie w Polsce - Zanurzsie.pl