wyszukaj

zamknij

WPISZ NAZWĘ JEZIORA KTÓREGO SZUKASZ

Jezioro Chycina

14 października 2020

POŁOŻENIE:

 

Kraj - Polska

Województwo - lubuskie

Powiat - międzyrzecki

Gmina - Bledzew

Miejscowość - Chycina

GPS - 52.485147, 15.431634

 

LINK Z DOJAZDEM

 

ZBIORNIK:

 

Głębokość - 17m

Powierzchnia - 74ha

Klasa wody - II klasa (03`)

Lustro - m n.p.m

Rodzaj - 

Wejście - od strony pomostów AWF

 

OKOLICA:

 

Nocleg w okolicy - 

Posiłek w okolicy - 

Centrum nurkowe - 

Nabijanie butli - 

Atrakcje - 

 

OPIS:

 

z neta:

 

Jezioro otoczone jest całkowicie lasami. Jego linia brzegowa urozmaicona, silne przewężenie w środkowej części dzieli je na dwa baseny. Oba posiadają własne, centralnie umiejscowione głęboczki.Głównym dopływem do akwenu jest Struga Jeziorna przepływająca przez jezioro i umożliwiająca kajakarzom wędrówki na odległe o 800 m jezioro Długie i dalej leżące Kursko.Jezioro Chycina klasyfikuje się w II klasie czystości (rok badania 2003). Przy jeziorze urządzono dwa pola biwakowe.

 

 

wiki

 

U podnóża wysokiej skarpy znajduje się małe miejscowe kąpielisko. Duża plaża z przystaniami usytuowana jest na brzegu zachodnim. Poznańska Akademia Wychowania Fizycznego ma tutaj ośrodek szkoleniowy dla swoich studentów.

Jezioro otoczone jest całkowicie lasami. Jego linia brzegowa urozmaicona, silne przewężenie w środkowej części dzieli je na dwa baseny. Oba posiadają własne, centralnie umiejscowione głęboczki.

Głównym dopływem do akwenu jest Struga Jeziorna przepływająca przez jezioro i umożliwiająca kajakarzom wędrówki na odległe o 800 m Jezioro Długie i dalej leżące Kursko.

Drugi niewielki dopływ pochodzi z małego jeziorka po drugiej stronie drogi. Odpływ z jeziora jest szeroki i głęboki, pozwala swobodnie dostać się nad wody Zalewu Bledzewskiego – zbiornika zaporowego na rzece Obrze. Działa tu elektrownia wodna.

Jezioro Chycina klasyfikuje się w II klasie czystości (rok badania 1995). Przy jeziorze urządzono dwa pola biwakowe.

W sąsiedztwie północnej części jeziora (200 m) leży bardzo czyste, głębokie jezioro Cisie.

 

 

 

Ciekawy zbiornik z dużą ilością zatopionych drzew pod którymi kryją się pokaźne ryby. Wizura zależna od pory roku. Jesienią i zimą potrafi być znakomita.

 

Miejsce dodane przez Grzegorza Kuncika

 

Inne galerie

SZKOLENIA

GDZIE NURKOWAĆ?

SKLEP NURKOWY

Zobacz również:

nurkowanie w Polsce - Zanurzsie.pl