wyszukaj

zamknij

WPISZ NAZWĘ JEZIORA KTÓREGO SZUKASZ

Czarna Hańcza - rzeka

16 grudnia 2019

POŁOŻENIE:

 

Kraj - Polska

Województwo - podlaskie

Miejscowość - Maćkowa Ruda

GPS - 54.055307, 23.176238

 

LINK Z DOJAZDEM

 

ZBIORNIK:

 

Długość rzeki: 142km2

Głębokość max - 5m

Rodzaj - rzeka

Wejście - Utrudnione

 

Pobierz Plan Ratunkowy nurkowiska

 

OKOLICA:

 

Nocleg w okolicy - 

Posiłek w okolicy - 

Nabijanie butli - 

Atrakcje - 

 

Miejsce dodane przez: JAGNABLUE

 

OPIS:

 

Czarna Hańcza to nie tylko rzeka dla turystów w kajakach i zapaleńców wędkowania, jest także wspanialym akwenem do bardzo ciekawych nurkowań w sprzęcie jak i snurkowania. Jej długość to prawie 142 km2 z czego 108 km2 przepływa przez Polskę. W wielu miejscach rzeka jest niedostępna dla turystów ze względów na ochronę rzadkich gatunków zwierząt i roślin tam żyjących. Jednak są idealne odcinki rzeki aby móc zwiedzić ją pod wodą, ponieważ nie da się zobaczyć piękna, które się tam kryje z pozycji kajaka więc serdecznie namawiamy do zajrzenia pod jej tafle.

Rzeka nie jest głęboka, w niektórych miejscach, tych wyznaczonych do nurkowania, osiąga max 5m, a w innych 1,5 metra. Natomiast fałna i flora oraz jej czystość rekompensuje niedogodności związane z głębokością.

 

Wody Czarnej Hańczy zasiedla 17 gatunków ryb. Cztery z nich (Strzebla Potokowa, Koza, Piskorz i Różanka) objęte są ścisłą ochroną gatunkową. Występuje również, niedawno odkryta przez projekt "Wynurzeni. Ekspedycja Wigierska" słynna piekielnica, której nigdzie indziej nie znajdziecie. W niektórych odcinkach są bystre nurty rzeki gdzie występuje pstrąg potokowy.

 

Ponieważ dbamy o ochronę wszystkich akwenów polskich, a w szczególności takich jak bardzo czyste rzeki to serdecznie zapraszamy do nas po szczegóły gdzie można zanurkować bez kłopotów i w sposób nieszkodliwy dla środowiska i otoczenia Czarnej Hańczy.

 

Po szczegóły gdzie można wejść do wody, aby zanurkować bez kłopotów i w sposób nieszkodliwy dla środowiska i otoczenia Czarnej Hańczy zapraszamy do kontaktu z pobliskim centrum nurkowym JAGNABLUE.

 

SZKOŁA NURKOWANIA W OKOLICY:

 

AGNABLUE

 

Inne galerie

SZKOLENIA

GDZIE NURKOWAĆ?

SKLEP NURKOWY

Zobacz również:

nurkowanie w Polsce - Zanurzsie.pl