Smocze Łodzie to drużynowy sport wodny.

 

Wywodzi się on z południowej Azji, gdzie na tradycyjnych smoczych łodziach pływano od tysiącleci. Współczesne, sportowe łodzie, mniejsze od tradycyjnych mieszczą około 20os.

 

Od lat osiemdziesiątych XX wieku wyścigi smoczych łodzi zaczęły zyskiwać na popularności na całym świecie – począwszy od Ameryki Północnej i Europy Zachodniej. Szybko też przekształciły się w jedną z najszybciej

rozwijających się dyscyplin sportu. Międzynarodowa Federacja Smoczych Łodzi grupuje ponad 50 federacji narodowych a liczba uprawiających ten sport osób szacowana jest na kilkadziesiąt milionów. Jako najbardziej zespołowy z popularnych sportów wodnych – jest szczególnie ceniony przez szkoły, duże firmy i inne instytucje pragnące integrować swoich pracowników.

 

Uczestnicy wezmą udział w wodowaniu łodzi, zostaną przeszkoleni jak zachowywać się na przybrzeżu i na wodzie. Każdy z uczestników otrzyma kapok.

 

Koszt organizacji Smoczych Łodzi po Motławie dla grupy do 20os. - 750,00 zł

© Klub Turystyki Aktywnej - Azymut                                                                                                Design: Loczuch

SMOCZE LODZIE

nurkowanie w Polsce - Zanurzsie.pl